RSS

9 Mar 2013

Przegląd wiosennych wykotów

Autor: Jacobek | Kategoria: Filmiki

W króliczarni zrobiło się tłoczniej i głośniej bowiem młode powychodziły z gniazda i lubią się przechadzać obserwując coraz to nowsze rzeczy dziejące się dookoła nich.  Pierwsze króliczki które wyszły poza gniazdo to oczywiście króliki które urodziły się najwcześniej czyli 9 lutego. Już niespełna po 21 dniach ich życia mogłem zauważyć spacery tychże królików w poszukiwaniu matki albowiem potrafiły już wyskoczyć z wykotnika i dostać się jak najbliżej matki. Kolejne dni i kolejne pojawianie się nowych króliczków – bardziej kolorowych od tych czarnuszków które zagościły na dobre w mojej hodowli. Te króliki oczywiście nadal pobierają pokarm od matki jednak zainteresowane są również pożywieniem dostarczanym z zewnątrz czyli zboże i granulat a także marchewka, buraki czy nawet najbliższe im siano, które pochłaniają jak tylko się da. Najmłodszy miot z 19 lutego jeszcze pozostaje w gnieździe i nie śpieszno im dalej gdyż matka jest opiekuńcza i ma bardzo dużo mleka dzięki któremu króliki są odpowiednio wykarmione i mają pełne brzuszki. Nie tylko te najmłodsze ale również te starsze jak to bobasy spędzają czas na spaniu. Chciałbym Wam przedstawić film, który ukazuje wszystkie bo 4 wykoty (jak do tej pory) w mojej hodowli.

[youtube=wLd6A0p1r1A]

Tags: , , , , , , , , , ,15 komentarzy do wpisu “Przegląd wiosennych wykotów”

 1. karina223 napisał:

  Super ma Pan te króliki ja na razie mam tylko trzy ale za niedługi czas postaram się mieć więcej ładne ma Pan kolory młodych a jakie Pan rozmnaża króliki tzn jakiego koloru ???

 2. Jacobek napisał:

  Samiczki są różnego koloru. Młode dziedziczą bardzo dużo po ojcu. Już niedługo przedstawie Wam ojca tych krolikow czyli mojego samca

 3. Dawid9219 napisał:

  Bardzo ładne kroliczki

 4. metrowy napisał:

  co to za siatka zgrzewana , ile na ile oczko i jaka grubość drutu

 5. Jacobek napisał:

  1×1 oczko, drut 1.2mm

 6. Szwagier napisał:

  Ładne króliczki. U mnie też już dzisiaj pierwsza samica się wykociła a kolejna już w kolejnych dniach powinna :D.

 7. Przemek hodowca napisał:

  U mnie samica baran francuski się okociła ,okociła się też samica mieszaniec ,czekam na wykot królika mieszańca.(1 samica 2 młode pierwszy raz się okociła,druga samica mieszaniec 5 młodych)

 8. paweł napisał:

  ładne króliki 😀 dopuściłem samicę nowozelandzką czarną do białego belga i czekam na wykot w najbliższą sobotę

 9. Michał napisał:

  Jak już wcześniej pisałem 8 marca okociła mi się samiczka. Po sprawdzeniu gniazda okazało się że ma tylko jednego młodego.
  Co prawda pogoda nie jest odpowiednia do wychowywania kroliczka, lecz samica w kotniku zrobiła gniazdo i cały wypełniła sianem. przedwczoraj wieczorem zauważyłem że wejśce zamyka sianem, ponieważ był duży mróz.
  Dzisiaj pierwszy raz zaobserwowałem, że maluch spaceruje po klatce. Jak na 17-sto dniowego króliczka jest bardzo duży. maść swoja odziedziczył po samcu.Mam nadzieje że następnymi miotami równie troskliwie będzie się opiekować jak tym maluchem.

 10. Jacobek napisał:

  Ciekawy przypadek, że samica posiada tylko jednego królika, oczywiście jest to niemal nieprawdopodobne żeby miał się urodzić tylko jeden króliczek bo minimalna ilość w miocie to 3 ale tak czy inaczej matka z niej napewno porządna. Mój najmniej liczny miot liczył 3 sztuki i sam doskonale wiem, jakie młode były duże. Mogłem zaobserwować przyrosty według innych króliczków w liczniejszych miotach urodzonych przez inną królice i było widać różnicę. To nie tylko na początku ale jestem prawie pewien, że ten Twój jedynak będzie okazem zdrowia i wyrośnie na ładnego królika.

 11. Michał napisał:

  Witam, Też tak myślę. Jeżeli wybierasz się w pierwszą niedzielę kwietnia do Proszowic to napisz proszę. Możliwe że coś kupimy z bratem ze sprawdzonego źródła

 12. Krystian napisał:

  witam . poile bedziesz mial kolego te kroliki w proszowicach 7 kwietnia i jakie rasy pozdr.

 13. Jacobek napisał:

  15 zł młode, same mieszańce do tego samice kotne i samce również mieszańce pozdrawiam

 14. paweł napisał:

  A mi się urodziły 4 młode to jest jej pierwszy miot i dokładnie nie wiem czy to jest takie normalne że rodzi 4 czy mogła i mniej. Proszę o odp: pozdrawiam

 15. Klaudiusz napisał:

  Zawsze na zakoncznie roku sie przedewszystkim robi podsumowanie i z moich danych wyszło że 1 samica razem w tym roku urodziła 22 królki 2 lutego 8 młodych 13 maja 7 młodyh i 1 wrzesnia 7 młodych a druga urodziła 2 wrzesnia i miała 6 jak na pirwszy raz i na drugi dzień wszystkie zdechły czy może mi któś wytułmaczyć dlaczego wszystkie zdechły i teraz w marcu planuje oby dwie samice pokryć i jeżeli ta druga 2 raz nie odchowa to co mam z nią zrobić

Napisz komentarz