RSS

30 Maj 2012

Cała moja hodowla

Autor: Jacobek | Kategoria: Filmiki, Oko w oko z królikiem

Niektórzy pytają mnie o stan mojej hodowli, ile mam sztuk, jakie to są króliki jeżeli chodzi o rasę i o wiek. Najprościej można odpowiedzieć jednym: filmikiem, który przedstawia całą moją hodowlę. Na dzień dzisiejszy posiadam 53 sztuk królików włączając młode. W mojej hodowli liczba samców i samic rozkłada się jednakowo dlatego też w niedługim czasie postanawiam sprzedać trochę starszych i młodszych samców ponieważ są one zbędne w mojej hodowli. Ale nie tylko samce zostaną wystawione na sprzedaż bowiem w niedługim czasie wprowadzam króliki rasowe i dlatego też staram się zlikwidować hodowlę mieszańców. W kierunku tym powoli kroczę gdyż nie zapładniam już żadnej samicy mieszanej, na miejsce ich zostaną wprowadzone rasowe sztuki. Wszystkie z młodych mają się bardzo dobrze, nie notuje żadnych chorób szczególnie w tym okresie – wzmożonej aktywności wirusów.

Filmik, który zachwile chce Wam przedstawić jest najdłuższym filmem w mojej historii jeśli chodzi o filmiki, które zamieściłem na stronie jednak wiąże się z tym dlatego, że liczba królików „nieco” się powiększyła i ciężko było uchwycić w 4 minutowym filmiku wszystkich moich podopiecznym. Zapraszam do obejrzenia filmu.

PS. dziennie wszystkie króliki zjadają 2 duże upchane worki zielonki! ależ one mają apetyt!

[youtube=kuy04YLkIrw]

Tags: , , , , , , , ,27 komentarzy do wpisu “Cała moja hodowla”

 1. karina223 napisał:

  Panie Jacobek ile zajmuje Panu sprztanie tyle klatek? Bardzo ladne kroliki i mlode tez sa ladne.Powodzenia w hodowli rasowych krolikow 🙂

 2. jacek660 napisał:

  czy mi sie wydaje czy pomimo klatek z rusztami nie uzywasz szuflad?

 3. Jacobek napisał:

  karina223, sprzątanie wszystkich klatek zajmuje mi około 4 godzin, sprzątam raz na tydzień.

  jacek660, oczywiście, że używam. Po co w takim razie miałbym te szuflady skoro ich bym nie używał? 🙂 Niekiedy trochę sianka i trawki się uzbiera na rusztach ale wcale to nie przeszkadza temu aby mocz i odchody byly odprowadzane przez szuflady.

 4. jonatan napisał:

  jacobek a jakie rasy masz zamiar hodowac?

 5. karina223 napisał:

  Raz na tydzien Pan sprzata ja sprzatam swoim krolika 2 razy w tygodniu a samica jak maja miec mlode to prawie co dziennie 🙂

 6. damian napisał:

  Witam jacobek jak długo budowałeś tom króliczarnie i z jakimi kosztami trzeba się liczyć na realizacje takiej króliczarni .

 7. kamil napisał:

  jaki był koszt tych klatek

 8. Łukasz napisał:

  Nie myślałeś o hodowaniu barana francuskiego to fajna rasa sam mam 30 króli ale inne klatki dużo gorsze do sprzątania niż twoje 😉

 9. karina223 napisał:

  Moja cala hodowla liczy:

  2 samice
  1 samca
  11 mlodych

  Mialam wiecej ale sprzedalam 5 krolikow byly koloru szaro-czernego , czarnego i czarno-bialego

  Te kroliki co obecnie mam sa koloru:
  szaro-czarnego
  rudo-bialego
  szarego
  czarno-bialego
  czarnego

  🙂 🙂 🙂

 10. damian napisał:

  Początki mojej hodowli zaczynały się całkiem dobrze i do tej pory jestem zadowolony z tego co już zrobiłem dla moich podopiecznych nowe klatki odnowiona stajnia w której znajodwała się dawniej hodowla bydła i trzody chlewnej w tym momencie mam 2 klatki i 1 przegrodę dla samicy z młodymi jakoś na dniach będę starał się zakupić klatkę 9 komorową metalową była ona już używana w hodowli królików pasuje mi zrobić konserwacje tej klatki gdy ja już nabędę .

 11. damian napisał:

  Moja hodowla liczy 15 królików wczoraj pojechałem samochodem do znajomego taty i pożyczyłem wielkiego samca belga i za czołem nim zapładniać młode samice które były puszczane 1 raz zobaczymy jakie będą efekty w sumie to 1 samcem zapłodniłem 5 młodych samic jedną starom matkę tych młodych samic to był jej 3 raz jak była puszczana .

 12. MAteusz napisał:

  Jakie obecnie hodujesz rasy królików i jaka sie najbardziej opłaca ?

 13. damian napisał:

  Mateuszu jeśli to pytanie kierowane jest do mnie to ja hoduje króliki mieszane czyli mieszance ale w te wakacje co będą to będę starał się aby moje klatki przynajmniej w połowie zapełniły się królikami rasowymi pozdrawiam.

 14. damian napisał:

  Mam pytanie do wszystkich hodowców królików dziś wieczorem okociła się moja samica to jej 3 miot w tej klatce co się okociła były młode króliki z 2 miotu one same jadły no i zobaczyłem w klatce że jest 1 mały króliczek więc go wsadziłem do innych i przykryłem je sianem a tamte wyciągnołem z klatki i mam pytanie czy im nic nie będzie bo ja nie wiem ile one tam leżały wiem że były trochę chłodne jak je wsadzałem do gniazda to się ruszały i czy ona im nic nie zrobi mi się wydaje że je wychowa bo jak rok temu miała młode to jeden wypadł z klatki i go wsadziłem spowrotem i go wychowała chociaż to widziała że go wkładałem i mam pytanie czy je wychowa czy nie .

 15. paweł napisał:

  zależy jeśli brałeś je gołą ręką zależy jeśli brałeś je gołą ręką nie wiem może ci je odrzucić ale ja brałem gołą ręką i mi je wychowała

 16. bartek napisał:

  super hodowla

 17. damian napisał:

  Witam dziś odebrałem klatki od kumpla który mi je robił na za mówienie klatki są świetne a już nie długo bo bodajże jutro 29,11,2012r. ma mi się powiększyć hodowla.

 18. NICK napisał:

  Witam
  Mam takie pytanie , Słyszałem, że któlik potrafi przegryść drewnianom klatke i uciec. Tobie nigdzie nie zaczeły gryść

 19. Damian. P napisał:

  NICK jeżeli to pytanie jest skierowane do mnie to już odpowiadam króliki z jednej strony nie powinny przegryzać drewna a jeżeli zauważysz że to robią to wsadz do klatki jakąś gałązkę np: jabłoni lub innych drzew owocowych i powinno być po problemie.

 20. maćko napisał:

  ja aktualnie mam 45 królików i mam zamiar rozwinąć hodowlę do 60 , ale ja mam kontakt ze skupem i przed zimą sprzedaje sporą ilość a na zimę zostawiam 1 samca i z 7 samic i na i na lato po trzy krotnym okoceniu się tych samic mam około 100 sztuk

 21. Klaudiusz napisał:

  A ten skup to po ile płaci za 1 kilo i gdzie on jest

 22. SergeevaMira1987Num napisał:

  is where to

  81d9 ismg

 23. KlimSamoilov97Num napisał:

  is envio argentina

  b6dd is and india at

 24. ZykovLeopold93Num napisał:

  is forum de discussio

  4b3a is now

 25. EmelyanovGordian94Num napisał:

  efeitos do is ato

  61dc is be place cheapest

 26. RannevNum napisał:

  efeito do is ato

 27. EvseevSvyatopolk1988Num napisał:

  is from canadian at

  340b online is no rx

Napisz komentarz