RSS

27 lut 2011

Budowa klatki – Projekt 2

Autor: Jacobek | Kategoria: Majsterkowicz, Zdjęcia

Witajcie! Za naszymi oknami zaczyna “powoli” się robić ładnie. Temperatura w dzień zaczyna przekraczać kreskę powyżej zera, ale według synoptyków jeszcze pomarzniemy kilka dni.
Chciałbym Wam przedstawić projekt klatki jaki stworzyłem w ostatnich dniach, która będzie w całości wykonana z metalu (oczywiście nielicząc wnętrza).

Opis budowy:
Kątowniki zostaną zespawane tworząc jedną wielką ramę a boki będą stworzone z druta 12mm. Na te boki planuje położyć jakieś drzewo. ozdobne. Przegroda pomiędzy klatkami będzie z siatki aby był przewiew oraz dobra widoczność. Spód klatki zrobiony będzie z cienkiej blachy, a na wierzchu położona zostanie dachówka lub blacha falowana. Drzwiczki będą o wymiarach 60×60 stworzone będą podobnie jak inne drzwiczki tyle że z metalu a w środku siatka ocynkowana oczko 1 cm. Zamknięcia: (i tu wyjątek) Zespawana śruba która będzie się poruszała w tulejce która zatrzyma drzwiczki. W tej klatce zrezygnowałem z rusztu, będąc myśli że zostanie ona stworzona wyłącznie pod samice kotne.

Będzie to pierwsza klatka tego typu w mojej króliczarni ponieważ inne mam w całości wykonane z drewna z elemantami siatki ocynkowanej zgrzewanej. Stworzyłem projekt mający na celu wyobrażenie sobie tej klatkę, który przedstawiam poniżej

Zapraszam do komentowania i wypowiadania się na forum!

Tags: , , , , , , , , , ,8 odpowiedzi do wpisu “Budowa klatki – Projekt 2”

 1. karol napisał:

  a jakie są wymiary tych klatek?

 2. Jacobek napisał:

  Wymiary klatek podałem na wizualnym projekcie klatek

 3. Luksa napisał:

  Bardzo przemyślnie wykonane, czekam na efekt końcowy! Będą w niej 2 oczka? Wystarczy Ci dla tylu samic?

 4. Marcin napisał:

  przemyślane chyba pomyśle nad budową takich klatek

 5. dawid napisał:

  czy klatka dla samca musi być taka duża

 6. damian napisał:

  Witam Jacobek ja właśnie zrobiłem takom samom klatkę jakieś 2 tygodnie temu za skończyłem jej realizacje i się bardzo dobrze spisuje posiada ona 2 komory i przegrodę 1 komora ma podstawowe wymiary 90cm szerokość ,75cm w głąb klatki i wysokość 60cm w 1 przegrodzie mam 9 młodych a w 2 przegrodzie znajduje się samica już zapłodniona .

 7. lukasz napisał:

  ja jeszcze pomysle nad tą klatką

 8. zyzner napisał:

  ej ta klatka jest fajna mam taką samą ale dla małych chodowli królików

Napisz komentarz